Často kladené otázky

 • Čo ak II. pilier už mám?

  Samotný vstup do druhého piliera ešte nie je zárukou vyššieho dôchodku. Kľúčovú úlohu totiž zohrá výber investičného fondu, do ktorého Vaše odvody poputujú. Pri nesprávnom zvolení fondu môžete mať dôchodok menší pokojne aj o 350€ mesačne, a to už nie je zanedbateľný peniaz. Pomôžeme Vám aj s kontrolou už existujúceho druhého piliera.

 • Aká je minimálna mesačná platba, aby som mohol/a začať investovať?

  Na to, aby ste mohli začať investovať, je potrebné si každý deň odložiť aspoň 1€, čo po sčítaní činí mesačnú platbu 30€.

 • Je jediné riešenie preniesť úver do inej banky?

  Toto riešenie volíme až v prípade, že Vám Vaša banka nevyhovie pri žiadosti o zníženie úrokovej sadzby, alebo v prípade, že aj napriek zníženiu úrokovej sadby je úrok v pôvodnej banke vysoký v porovnaní s konkurenčnými bankami.

 • S ktorými bankami spolupracujete?

  V súčasnosti spolupracujeme so všetkými bankami na Slovensku, čo nám dáva možnosť nájsť pre Vás to správne riešenie šité na mieru.

 • Čo ak už poistenie nehnuteľnosti mám?

  V posledných rokoch rástli ceny nehnuteľností na Slovensku najviac spomedzi európskych krajín. Pri kontrole poistných zmlúv našich potencionálnych klientov často narazíme na fakt, že poistná suma na ich poistke je nízka. Pri kompletnej škode by tým pádom mali vyplatenú sumu, za ktorú by si pri súčasných cenách nehnuteľností už nekúpili rovnaké bývanie, na aké boli zvyknutí. Podpoistenie nehnuteľnosti vie Vám a Vašej rodine spôsobiť vážne finančné problémy. Diagnostiku vašich poistných zmlúv Vám poskytneme zdarma.

 • Budem platiť za konzultáciu, ak nakoniec vaše služby nevyužijem?

  Nie. Naše sprostredkovateľské služby aj konzultácia je u nás zdarma. Sme odmenení finančnými inštitúciami za sprostredkovanie finančného produktu.

 • Je výhodné uzatvoriť investičné životné sporenie?

  Tento druh poistenia neodporúčame uzatvoriť z dvoch dôvodov. Prvý dôvod je z pohľadu poistenia – máte obmedzenú možnosť zmeny zmluvy z dôvodu naviazanosti poistenia a investície a štandardne je poistená 1 osoba. Druhý dôvod je z poľadu investovania – produkt je netransparentný, platíte vysoké poplatky, máte obmedzený prístup k investovaným peniazom, pri vynechaní platieb zmluva zanikne a investovanie je viazané na poistenie.

 • Kedy by sme mali uzatvoriť životné poistenie?

  S rastúcim vekom rastie aj pravdepodobnosť výskytu ochorenia alebo úmrtia. Platí teda, že čím skôr sa poistíte, tým menej za riziká platíte. Až 4 z 10 zmlúv obsahujú výluku poistného plnenia na diagnózu, s ktorou klienti už vstúpili do poistenia. Zjednodušene, to, čo sa mi stalo pred vstupom, je z krytia vylúčené, preto netreba s poistením čakať.

Po kliknutí na tlačidlo OK vyjadrujete súhlas s použitím cookies na tejto stránke.
Ochrana osobných údajov

OK